spefyfikacja gatunkowa

2

Autor: Królowa Nocy | Opublikowano dnia 06-11-2008
Tagi: , , , , ,

Wracamy sobie z Młodym z przedszkola i rozmawiamy o tym, że jak wrócimy to ugotuję między innymi brukselkę. Rozmawiamy o tym, że kupiłam ją w sklepie, że jest zielona, itd
W pewnym momencie Młody coś mruczy pod nosem.
– Coo?
Brukselka jest robalem – oznajmia Tomasz.
– jak to robalem?
– no tak, robalem
– eee, synu, brukselka jest warzywem
– acha. a warzywa są robalami?
– nie, nie, warzywa są… – tu oczywiście mam przez chwilę zaćmienie i nie mogę sobie przypomnieć jak to się nazywa – są… są… roślinami! a robale są zwierzętami – oznajmiam dumna, że przypomniałam sobie
– aaaaa! – Tomek milknie i przetrawia informację.

Wieczorem zaś wyciągnęłam pudło z różnymi dziwnymi częściami komputerowymi, bo szukałam drugiego kabla usb i przy okazji pooglądaliśy sobie inne rzeczy. Oczywiście syn przy wszystkim najpierw pytał: „co to?”, a po mojej odpowiedzi: „a do czego to?”
No i tak tłumaczyłam co to przejściówka, dysk twardy, modem, itp, itp
Właściwie co najmniej połowę z tych rzeczy chyba mogę spokojnie wyrzucić na śmietnik, bo to już jakieś starocie, ale po pierwsze nie mam kiedy tego przejrzeć, po drugie są to „przydasie” (a może się kiedyś przyda…), a te mają mocną pozycję w moim domu. Walczę ze swoją skłonnością do gromadzenia przydasiów, ale to trudne. Pewnie jakiś atawizm, c’nie?
(jak ja lubię sobie tłumaczyć jakieś nawyki atawizmami…)

A Stwór tymczasem ma już 4 zęby – o ile byłam świadoma tego, że na górze jej się wyrzynają, to zupełnie nie zauważyłam, że na dole pcha się druga jedynka. Wczoraj zaglądam jej do paszczy, szeroko rozdziawionej z powodu łaskotania i odkrywam zęba.
Piąty też już zaraz. Tak, tak, przez 9 miesięcy była bezzębna, a teraz jak zaczęła, to piorunem.
Jeszcze mnie dzisiaj rano obdarowała – pierwszy raz wzięła coś do ręki i wyraźnie mi podała, wtykając w dłoń, gdy początkowo nie chciałam przyjąć podarunku. Tak jakby prezent na urodziny mi postanowiła podarować ;)
(i co z tego, że była to tylko zmięta chusteczka higieniczna…)


Napisz swoją opinię