Przedstawienie Tomka

3

Autor: Królowa Nocy | Opublikowano dnia 04-12-2010
Tagi: , ,

Syn mnie zaprosił na przedstawienie. Do przedstawienia był użyty stół nakryty poszewką tak, że zwisała ona do podłogi i nie było widać, co się dzieje za stołem, a na blacie była scena, po której chodziły pluszaki-aktorzy.

I historia zaczyna się od rozmowy Kotka i Małpy o tym, że oni się boją Cthulhu i chcą go zabić, ale nie potrafią. Idą zatem zapytać Gąsiennicy co zrobić, żeby zabić Cthulhu. Gąsiennica mówi, że muszą znaleźć Krokodyla.
(w tym momencie połowa widowni, tj Maja wybiegła ze swojego miejsca, poleciała za stół, zza którego wystawał kawałek Krokodyla, podniosła w górę i krzyknęła triumfalnie: znalazłam! to zamieszanie zostało jednak szybko opanowane)
Krokodyl powiedział, że oczywiście, pójdzie i zabije Cthulhu. Poszedł na paluszkach, po cichutku podszedł do śpiącego w swojej jaskini Cthulhu, ale ten się obudził, powiedział, że on jest najsilniejszy  i zabił Krokodyla. Napuszył się i poleciał do maszyny, która psuje świat. W tej sytuacji Kotek i Małpa naradzili się znowu i Małpa wkurzona poszła do tej maszyny, powiedziała Chulhu: jestem zła! I go zabiła. Wróciła do Kotka, poszli razem powiedzieć to Gąsiennicy, a potem poszli i Małpa ożywiła Krokodyla. Ten się obudził, zapytał gdzie jest, co się stało i bardzo się ucieszył, że Cthulhu nie żyje.
Oczywiście to tylko fabuła, tam było dużo świetnych dialogów (Gąsiennica, gdy do niej pierwszy raz przychodzą, pyta: No czego tam znowuż?) i dużo ekspresywnej gry aktorskiej pluszaków (ożywianie Krokodyla było bardzo sugestywne, tak samo walki z Cthulhu). I naprawdę, pomysł świetny, wszystko to przecież Młody sam wymyślił.


Napisz swoją opinię