ładne, łatwe i spokojne gry dla dzieci

1

Autor: Królowa Nocy | Opublikowano dnia 26-03-2010
Tagi: ,

(Ta notka pewnie będzie się rozrastać z czasem)

1. Baranek Shaun i „home sheep home”
Przeprowadzamy 3 owieczki na drugą stronę planszy, co na ogół wymaga współpracy całego stadka. Duży Shirley może przesuwać ciężkie rzeczy, Shaun wysoko i daleko skacze, a malutki Timmy wszędzie się wciśnie. Śliczne, pastelowe kolory, delikatna muzyka i ćwierkanie ptaszków i tylko jeden poziom jest na czas, reszta jest na kombinowanie.
2. Orisinal Games
57 baaardzo prostych gier zręcznościowych, ze zwierzętami, skaczącym na balony kotkiem, chłopcem, który jedzie na rowerze z latawcem… Bardzo łatwe i pogodne.
3. Boohbahzone, czyli samba-jumba (nazwa Tomka)
Dla dzieci lubiących muzykę. Konieczne głośniki, najlepiej z basami i tak dalej. Nawigacja jest banalnie prosta, bo w sumie to nie są gry, w których trzeba wykonać jakieś zadanie, ale układy elementów, którymi się można bawić godzinami. Wystarczy kliknąć cokolwiek, nawet dwuletnie dziecko się połapie szybko, jak używać kolorowych stworków. I nie ma w obrębie strony miejsca, w które można kliknąć i gra się nagle zamknie.
4. Boohbah colouring
Kolorowanki z bohaterami z poprzedniej strony
5. Śpiewające koniki
Na tej stronie jest bardzo dużo gier, dla dzieci w różnym wieku, my lubiliśmy te koniki (do momentu, kiedy Tomek podrósł i stwierdził, że koniki są dla małych dzieci). Cała sztuka polega na klikaniu w koniki – wtedy zaczynają śpiewać albo przestają – dzięki czemu można komponować melodię.
6. Kolorowanki
Tysiące obrazków z różnymi bohaterami dziecięcych bajek, obrazki o różnym stopniu trudności – do wydrukowania i wręczenia smarkaczowi z kompletem kredek, jeśli lubi rysować i ciągle nudzi o nowe kolorowanki. Drukowanie wychodzi taniej, niż kupowanie gotowych książeczek do kolorowania w sklepach.
 


Napisz swoją opinię